Wersja językowa

Projekt „Zorientuj się w (Wielko)polsce. Wiedza i umiejętności na rzecz wzajemnej integracji”.Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny
|
|
Spotkanie zamykające Młodzieżowy Klub Językowy

Spotkanie zamykające Młodzieżowy Klub Językowy

Wspaniałe jest spotykanie nowych ludzi! A jeszcze wspanialsze jest to, że niektórzy z nich z czasem okazują się ważną częścią naszego życia. Wtedy nie chcemy, by z niego zniknęli. Staramy się zatrzymać ich przy sobie, poświęcamy swój czas na myślenie o nich, zabiegamy o ich uwagę. Chcemy, by czuli, że nam na nich zależy. To w wielkim skrócie nasza historia spotkań z dziewczynami i chłopakami z Młodzieżowego Klubu Językowego.  

Być może pamiętacie, że przygoda ta zaczęła się Letnią Labą i kursami języka polskiego. Nie chcieliśmy po wakacjach spuścić tej młodzieży z oczu. Z takiej potrzeby powstał Młodzieżowy Klub Językowy, który oferował raz w tygodniu spotkania z językiem polskim, lokalną kulturą i relaksacją. Zawsze byliśmy ciekawi, co nowego słychać u dziewczyn i chłopaków, jak radzą sobie w szkole, jak układają swoje losy w tych jakże niespodziewanych okolicznościach. Widzieliśmy ich roześmianych i zmartwionych, ciekawych naszego miasta i zmęczonych wszystkim, co nowe, otwartych na dzielenie się doświadczeniami i po prostu tęskniących. Cieszyliśmy się razem z nimi, staraliśmy się dodawać otuchy i z nadzieją przyglądaliśmy temu, jak coraz lepiej sobie radzą (nie tylko z językiem).  

W sobotę odbyło się spotkanie zamykające tę formę naszej działalności. Najpierw spędziliśmy czas w niesamowitych wnętrzach Centrum Szyfrów Enigma (dziękujemy za możliwość bezpłatnego zwiedzania). Następnie zrealizowaliśmy podsumowującą sesję w gościnnych murach Centrum Kultury Zamek.  

Ale to nie tak, że żegnamy się na zawsze. Część osób kontynuuje z nami naukę języka polskiego na kolejnym kursie. Część młodzieży zaangażowała się w MIP-owe aktywności realizowane w ramach innych działań. Więc z jednej strony czujemy smutek – zupełnie naturalny w sytuacji, gdy coś się kończy, z drugiej zaś – z nadzieją mówimy: To wielka rzecz, że mogliśmy Was poznać.

Dzięki za te cudne, wspólne chwile i… do zobaczenia! 

Więcej zdjęć: https://www.instagram.com/p/CoC-3XJIn6v/?igshid=YmMyMTA2M2Y= 

Działanie realizowane w ramach projektu „Zorientuj się w (Wielko)polsce. Wiedza i umiejętności na rzecz wzajemnej integracji”.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

#AktywniObywatele

Zobacz inne aktualności

BEZPŁATNE MATERIAŁY DO WSPIERANIA INTEGRACJI ORAZ NAUCZANIA JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO/DRUGIEGO  
Materiały edukacyjne dla osób z instytucji i organizacji pracujących z migrantami i migrantkami
Wkrótce zaczyna się nowy rok szkolny! 

Konsultacja

Zapoznałam/em się z klauzulą RODO i przyjmuje do wiadomości/I have read the GDPR clause and acknowledge the following/Я ознайомився з положенням РОДО і підтверджую/Я ознакомился с положением о РОДО и признаю, что

Imię/Имя/Name/Ім’я *
Nazwisko/Фамилия/Surname/Прізвище *
Adres e-mail/электронная почта/E-mail/Електронна пошта *
Telefon/контактный телефон/Phone number/Контактний телефон *
Kraj pochodzenia/откуда Вы (страна )/country of origin/ Країна походження *
Preferowany język/предпочитаемый язык/prefered language/Вибір мови
Sprawa jest związana z/Ваш вопрос связан с/Your question is about/ Ваше питання пов’язане
Komentarz/Коментарий/Comments/Коментар
Skąd dowiedziałaś(łeś) się o MIP? Как вы узнали о MIP? How did you find out about MIP? Як ви дізналися про MIP?
Skip to content