Jesteś migrantem lub migrantką i potrzebujesz wsparcia? Sprawdź, jak możemy Ci pomóc i wypełnij formularz, aby skorzystać z oferty MIP. Przypominamy, że nasza oferta jest bezpłatna, to oznacza że korzystając z naszych usług masz pewność że są one darmowe.
Zapisz się poprzez formularz lub skontaktuj się z nami mailowo – konsultacje@migrant.poznan.pl lub telefonicznie +48 503 979 758 w godzinach otwarcia biura.
Wypełnij formularz, dzięki temu zostaniesz wpisany/a na listę oczekujących, po otwarciu zapisów do grupy poinformujemy Cię mailowo.
Konsultacja #1
Jak zacząć szukać pierwszej pracy w Polsce, jak napisać CV, co to jest list motywacyjny i do czego służy?
Konsultacja #2
Jakie prawa i obowiązki mamy podczas zatrudnienia, między pracownikiem a pracodawcą, jakie są rodzaje umów?
Na co należy zwrócić uwagę przy wypełnianiu umowy. Dowiedz się, czym jest PIT. Jak wygląda legalne zatrudnienie, zasady legalnego zatrudnienia, tryb rozwiązywania różnego rodzaju umów itp;
Konsultacja #3
Jaka jest procedura zakładania działalności gospodarczej? Jak zostać przedsiębiorcą? Jakie dokumenty są do tego potrzebne, na co zwrócić uwagę podczas procedury?
Konsultacje obecnie prowadzone są w trzech językach: ukraińskim, rosyjskim oraz polskim.
Kontakt: anna.kryshchuk@migrant.poznan.pl
al. Marcinkowskiego 11,
61-827 Poznań
Najlepiej wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://forms.office.com/e/hck28cJa24
Można też napisać mail, należy opisać krótko swoją sprawę i podać swoje dane, abyśmy mogli się skontaktować:
konsultacje@migrant.poznan.pl
albo zadzwonić +48 503 979 758 w godzinach otwarcia biura.
Pierwszym krokiem jest zapisanie się przez link na stronie internetowej (link) na listę oczekujących. Kilka razy w roku do całej listy oczekujących wysyłamy w tym samym momencie na podany adres e-mail wiadomość z zaproszeniem na konkretne kursy. Wtedy obowiązuje zasada, kto pierwszy, ten lepszy. Jak najszybciej trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy z wiadomości. Potem następuje krótka rozmowa telefoniczna, w czasie której sprawdzamy poziom językowy osób, które zapisały się na kurs i przydzielamy do odpowiedniej grupy. Nasze zajęcia ruszają zazwyczaj w styczniu, kwietniu i wrześniu, ale czasem mamy też dodatkowe kursy. Grupy dzielimy na słowiańsko- i niesłowiańskojęzyczne.
W MIPie mówimy po polsku, ukraińsku, angielsku i rosyjsku.
NIE. Osoby slowianskojezyczne uczą się bowiem polskiego znacznie szybciej i łatwiej. Taka nauka nie byłaby satysfakcjonująca dla żadnej stron.
Adres naszej siedziby to al. Marcinkowskiego 11, 61-827 Poznań
office@migrant.poznan.pl
+48 503 979 758
67 2030 0045 1110 0000 0284 6140
Tytuł: Darowizna na cele statutowe
IBAN
PL67203000451110000002846140
SWIFT/BIC: PPABPLPKXXX
Jak się umówić?
Na spotkanie umów się telefonicznie lub mailowo. Staramy się przyjmować wszystkich punktualnie, ale może się zdarzyć, że na spotkanie trzeba chwilę poczekać. Przed konsultacją przygotuj dokumenty związane ze sprawą, z jaką się do nas zgłaszasz – najlepiej wszystkie, do jakich masz dostęp. Nie musisz ich drukować – wystarcza online, na telefonie czy komputerze. Możesz też spisać swoje pytania, żeby o niczym nie zapomnieć.
Przebieg konsultacji
Po przyjściu do biura MIP dostaniesz do wypełnienia oświadczenie/deklarację, która umożliwia Twój udział w konsultacji. Zabierz ze sobą dokument tożsamości – paszport lub kartę pobytu. Następnie zostaniesz zaproszony/a do osobnego pokoju i poproszony/a o opowiedzenie o swojej sytuacji i o wątpliwościach, z którymi się zgłosiłeś/łaś. Nasi konsultanci będą też zadawać dodatkowe pytania. Robią to, żeby upewnić się, że dobrze rozumieją Twoją sytuację i znają wszystkie szczegóły, po to by jak najlepiej ci doradzić i pomóc poszukać najlepszego rozwiązania.
Czas trwania konsultacji:
Konsultacje trwają około 45 minut. Jeżeli Twoja sprawa wymaga więcej uwagi, postaramy się spędzić z Tobą tyle czasu, ile to potrzebne. Jednak ze względu na nasz grafik i inne spotkanie, może zdarzyć się, że zostaniesz poproszony/a o przyjście ponownie, w innym terminie. W niektórych przypadkach, możemy skierować Cię też do naszej prawniczki – zaproponujemy wtedy najbliższy możliwy termin spotkania. Po konsultacji możesz wypełnić ankietę ewaluacyjną – bardzo nam to pomaga w organizacji dalszej pracy.