Wersja językowa

|
Zapisz się!

Zapisz się!

Jesteś migrantem lub migrantką i potrzebujesz wsparcia? Sprawdź, jak możemy Ci pomóc i wypełnij formularz, aby skorzystać z oferty MIP. Przypominamy, że nasza oferta jest bezpłatna, to oznacza że korzystając z naszych usług masz pewność że są one darmowe.

Konsultacje i porady prawne

Udzielamy konsultacji i wsparcia w różnych kwestiach – zarówno zawodowych jak i prywatnych – oraz konsultacji prawnych dla migrantów i migrantek

Zapisz się poprzez formularz lub skontaktuj się z nami mailowo – konsultacje@migrant.poznan.pl lub telefonicznie +48 503 979 758 w godzinach otwarcia biura.

Kursy języka polskiego

Wypełnij formularz, dzięki temu zostaniesz wpisany/a na listę oczekujących, po otwarciu zapisów do grupy poinformujemy Cię mailowo.

Konsultacje z rozwoju zawodowego

Konsultacja #1
Jak zacząć szukać pierwszej pracy w Polsce, jak napisać CV, co to jest list motywacyjny i do czego służy?

Konsultacja #2
Jakie prawa i obowiązki mamy podczas zatrudnienia, między pracownikiem a pracodawcą, jakie są rodzaje umów?
Na co należy zwrócić uwagę przy wypełnianiu umowy. Dowiedz się, czym jest PIT. Jak wygląda legalne zatrudnienie, zasady legalnego zatrudnienia, tryb rozwiązywania różnego rodzaju umów itp;

Konsultacja #3
Jaka jest procedura zakładania działalności gospodarczej? Jak zostać przedsiębiorcą? Jakie dokumenty są do tego potrzebne, na co zwrócić uwagę podczas procedury?
Konsultacje obecnie prowadzone są w trzech językach: ukraińskim, rosyjskim oraz polskim.

Gdzie jesteśmy?

Godziny otwarcia biura MIP

  • poniedziałek 9:00 - 20:00
  • wtorek 9:00 - 20:00
  • środa 9:00 - 20:00
  • czwartek 9:00 - 20:00
  • piątek 9:00 - 18:00

Adres

al. Marcinkowskiego 11,
61-827 Poznań

Jeśli szukają Państwo wsparcia, prosimy o kontakt w celu umówienia wizyty.

Najlepiej wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://forms.office.com/e/hck28cJa24

Można też napisać mail, należy opisać krótko swoją sprawę i podać swoje dane, abyśmy mogli się skontaktować:
konsultacje@migrant.poznan.pl

albo zadzwonić +48 503 979 758 w godzinach otwarcia biura.

Jak wygląda konsultacja w Migrant Point?

Jak się umówić?
Na spotkanie umów się telefonicznie lub mailowo. Staramy się przyjmować wszystkich punktualnie, ale może się zdarzyć, że na spotkanie trzeba chwilę poczekać. Przed konsultacją przygotuj dokumenty związane ze sprawą, z jaką się do nas zgłaszasz – najlepiej wszystkie, do jakich masz dostęp. Nie musisz ich drukować – wystarcza online, na telefonie czy komputerze. Możesz też spisać swoje pytania, żeby o niczym nie zapomnieć.

Przebieg konsultacji
Po przyjściu do biura MIP dostaniesz do wypełnienia oświadczenie/deklarację, która umożliwia Twój udział w konsultacji. Zabierz ze sobą dokument tożsamości – paszport lub kartę pobytu. Następnie zostaniesz zaproszony/a do osobnego pokoju i poproszony/a o opowiedzenie o swojej sytuacji i o wątpliwościach, z którymi się zgłosiłeś/łaś. Nasi konsultanci będą też zadawać dodatkowe pytania. Robią to, żeby upewnić się, że dobrze rozumieją Twoją sytuację i znają wszystkie szczegóły, po to by jak najlepiej ci doradzić i pomóc poszukać najlepszego rozwiązania.

Czas trwania konsultacji:
Konsultacje trwają około 45 minut. Jeżeli Twoja sprawa wymaga więcej uwagi, postaramy się spędzić z Tobą tyle czasu, ile to potrzebne. Jednak ze względu na nasz grafik i inne spotkanie, może zdarzyć się, że zostaniesz poproszony/a o przyjście ponownie, w innym terminie. W niektórych przypadkach, możemy skierować Cię też do naszej prawniczki – zaproponujemy wtedy najbliższy możliwy termin spotkania. Po konsultacji możesz wypełnić ankietę ewaluacyjną – bardzo nam to pomaga w organizacji dalszej pracy.

Konsultacja

Zapoznałam/em się z klauzulą RODO i przyjmuje do wiadomości/I have read the GDPR clause and acknowledge the following/Я ознайомився з положенням РОДО і підтверджую/Я ознакомился с положением о РОДО и признаю, что

Imię/Имя/Name/Ім’я *
Nazwisko/Фамилия/Surname/Прізвище *
Adres e-mail/электронная почта/E-mail/Електронна пошта *
Telefon/контактный телефон/Phone number/Контактний телефон *
Kraj pochodzenia/откуда Вы (страна )/country of origin/ Країна походження *
Preferowany język/предпочитаемый язык/prefered language/Вибір мови
Sprawa jest związana z/Ваш вопрос связан с/Your question is about/ Ваше питання пов’язане
Komentarz/Коментарий/Comments/Коментар
Skąd dowiedziałaś(łeś) się o MIP? Как вы узнали о MIP? How did you find out about MIP? Як ви дізналися про MIP?
Skip to content