Jako MIP proponujemy profesjonalne dla wsparcie migrantek i migrantów w zakresie: konsultacji, rozwoju zawodowego, integracji, edukacji, w tym nauki języka polskiego oraz mentoringu.
Zespół Rynku Pracy składa się z 4 osób. Kierujemy nasze działania do wszystkich osób zainteresowanych pracą, pracujących oraz pracodawców.
Prowadzimy konsultacje indywidualne i warsztaty grupowe.
Konsultację indywidualne w takich sprawach jak:
Szkolenia grupowe:
Dział inicjatyw integracyjnych Migrant Info Point zajmuje się organizacją wydarzeń zrzeszających migrantów oraz ludność lokalną. Organizujemy wydarzenia, spotkania, warsztaty, zajęcia językowe i sportowe oraz szkolenia dla wszystkich grup wiekowych i narodowości.
Zachęcamy do obserwowania naszych działań na mediach społecznościowych, aby być zawsze na bieżąco.
(ikonki do SoMe) chce tu jeszcze kalendarz, ale na razie nie dajemy, na koniec zrobimy wycene i wtedy pomyślimy.
Mentoring polega na pomaganiu nowym przybyszom w kraju dostosować się i zintegrować się z lokalną społecznością. Mentoring może naprawdę pomóc ludziom, którzy znajdują się w nowym środowisku i muszą poradzić sobie z nowym życiem w innym kraju.
Program mentoringowy w MIP działa od 2015 roku.
Każdy mentee zostaje sparowany z przeszkolonym wolontariuszem-mentorem, którego zadaniem jest wspieranie i pomaganie mentee w ich podróży integracyjnej. Razem będą ustalać cele i dążyć do nich przez okres 3-6 miesięcy.
Istnieją 4 główne cele relacji mentoringowych z migrantami:
Takie działania przyczyniają się do tego, że zarówno nowi przybysze, jak i mieszkańcy czują się częścią silnej lokalnej społeczności, która jest otwarta, akceptująca i pełna życia!
Dział inicjatyw integracyjnych Migrant Info Point zajmuje się organizacją wydarzeń zrzeszających migrantów oraz ludność lokalną. Organizujemy wydarzenia, spotkania, warsztaty, zajęcia językowe i sportowe oraz szkolenia dla wszystkich grup wiekowych i narodowości.
Naszym głównym celem jest integracja osób pochodzących z różnych miejsc świata z Polakami. Uczestnicy biorą udział w proponowanych przez nas aktywnościach takich jak zajęcia z angielskiego, relaksacyjne zajęcia fitness, warsztaty rękodzielnicze. Biorąc udział w bezpłatnych inicjatywach, uczestnicy nie tylko zdobywają nowe znajomości i zawierają przyjaźnie, ale także przydatne umiejętności i kompetencje.
Inicjatywy integracyjne są również doskonałą możliwością rozwoju zawodowego. Dzięki uczestnictwu w wolontariacie w Migrant Info Point, nasi wolontariusze mają możliwość realizowania swoich pasji i rozwijania skrzydeł. Mogą również sprawdzić się w nowej sytuacji i dać coś od siebie dla lokalnej społeczności.
Formularz kontaktowy
Pierwszym krokiem jest zapisanie się przez link na stronie internetowej (link) na listę oczekujących. Kilka razy w roku do całej listy oczekujących wysyłamy w tym samym momencie na podany adres e-mail wiadomość z zaproszeniem na konkretne kursy. Wtedy obowiązuje zasada, kto pierwszy, ten lepszy. Jak najszybciej trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy z wiadomości. Potem następuje krótka rozmowa telefoniczna, w czasie której sprawdzamy poziom językowy osób, które zapisały się na kurs i przydzielamy do odpowiedniej grupy. Nasze zajęcia ruszają zazwyczaj w styczniu, kwietniu i wrześniu, ale czasem mamy też dodatkowe kursy. Grupy dzielimy na słowiańsko- i niesłowiańskojęzyczne.
Zapisy przez formularz: MIP KONSULTACJE
można też zapisać się mailowo, należy opisać krótko swoją sprawę i podaćdane, abyśmy mogli się skontaktować: konsultacje@migrant.poznan.pl
albo zadzwonić +48 503 979 758 w godzinach otwarcia biura (poniedziałek-czwartek 9:00 – 20:00; piątek 9:00 – 18:00).
W MIPie mówimy po polsku, ukraińsku, angielsku i rosyjsku.
NIE. Osoby slowianskojezyczne uczą się bowiem polskiego znacznie szybciej i łatwiej. Taka nauka nie byłaby satysfakcjonująca dla żadnej stron.
Adres naszej siedziby to al. Marcinkowskiego 11, 61-827 Poznań
office@migrant.poznan.pl
+48 503 979 758
67 2030 0045 1110 0000 0284 6140
Tytuł: Darowizna na cele statutowe
IBAN
PL67203000451110000002846140
SWIFT/BIC: PPABPLPKXXX