Jako MIP proponujemy profesjonalne wsparcie dla migrantek i migrantów w zakresie: konsultacji, rozwoju zawodowego, integracji, edukacji, w tym nauki języka polskiego.
Kierujemy nasze działania do wszystkich osób zainteresowanych pracą, pracujących oraz pracodawców.
Prowadzimy konsultacje indywidualne i warsztaty grupowe.
Konsultację indywidualne w takich sprawach jak:
Szkolenia grupowe:
Dział inicjatyw integracyjnych Migrant Info Point zajmuje się organizacją wydarzeń zrzeszających migrantów oraz ludność lokalną. Organizujemy wydarzenia, spotkania, warsztaty, zajęcia językowe i sportowe oraz szkolenia dla wszystkich grup wiekowych i narodowości.
Naszym głównym celem jest integracja osób pochodzących z różnych miejsc świata z Polakami. Uczestnicy biorą udział w proponowanych przez nas aktywnościach takich jak zajęcia z angielskiego, relaksacyjne zajęcia fitness, warsztaty rękodzielnicze. Biorąc udział w bezpłatnych inicjatywach, uczestnicy nie tylko zdobywają nowe znajomości i zawierają przyjaźnie, ale także przydatne umiejętności i kompetencje.
Inicjatywy integracyjne są również doskonałą możliwością rozwoju zawodowego. Dzięki uczestnictwu w wolontariacie w Migrant Info Point, nasi wolontariusze mają możliwość realizowania swoich pasji i rozwijania skrzydeł. Mogą również sprawdzić się w nowej sytuacji i dać coś od siebie dla lokalnej społeczności.
Zachęcamy do obserwowania naszych działań na mediach społecznościowych, aby być zawsze na bieżąco.
Kierujemy swoje działania do osób, które chcą uczyć się języka polskiego, czasem od podstaw, czasem kontynuować naukę. Prowadzimy regularne kursy od poziomu A0 do B1, przygotowujemy do egzaminu państwowego na poziomie B1. Mamy też kluby konwersacyjne dla osób średniozaawansowanych i zaawansowanych, na których ćwiczymy mówienie i poznajemy nowych ludzi.
Jak dostać się na kurs? Przede wszystkim należy zapisać się przez link na stronie internetowej na listę oczekujących. Kilka razy w roku do całej listy oczekujących wysyłamy w tym samym momencie wiadomość e-mail z zaproszeniem na konkretne kursy. I wtedy obowiązuje zasada, kto pierwszy, ten lepszy! Należy jak najszybciej wypełnić formularz zgłoszeniowy z wiadomości. Potem następuje krótka rozmowa telefoniczna, w czasie której sprawdzamy poziom językowy osób, które zapisały się na kurs i przydzielamy je do odpowiedniej grupy. Nasze zajęcia ruszają zazwyczaj w styczniu, kwietniu i wrześniu, ale czasem mamy też dodatkowe kursy. Grupy dzielimy na słowiańsko- i niesłowiańskojęzyczne. W tym podziale chodzi o pierwszy, rodzimy język, a nie o język, który uczniowie znają.
Mentoring polega na pomaganiu nowym przybyszom w kraju dostosować się i zintegrować się z lokalną społecznością. Mentoring może naprawdę pomóc ludziom, którzy znajdują się w nowym środowisku i muszą poradzić sobie z nowym życiem w innym kraju.
Program mentoringowy w MIP działa od 2015 roku.
Każdy mentee zostaje sparowany z przeszkolonym wolontariuszem-mentorem, którego zadaniem jest wspieranie i pomaganie mentee w ich podróży integracyjnej. Razem będą ustalać cele i dążyć do nich przez okres 3-6 miesięcy.
Istnieją 4 główne cele relacji mentoringowych z migrantami:
Takie działania przyczyniają się do tego, że zarówno nowi przybysze, jak i mieszkańcy czują się częścią silnej lokalnej społeczności, która jest otwarta, akceptująca i pełna życia!
Migrant Info Point realizuje działania na rzecz podmiotów działających w sferze edukacji – formalnej i nieformalnej.
Współpracujemy ze szkołami i nauczycielami:
Wspieramy rodziców uczniów z doświadczeniem uchodźstwa/migracji:
Działamy na rzecz dzieci i młodzieży z doświadczeniem uchodźstwa/migracji:
Współpracujemy z lokalnymi instytucjami:
Jeśli chcesz się z nami skontaktować, napisz e-mail na adres edukacja@migrant.poznan.pl
Formularz kontaktowy
Pierwszym krokiem jest zapisanie się przez link na stronie internetowej (link) na listę oczekujących. Kilka razy w roku do całej listy oczekujących wysyłamy w tym samym momencie na podany adres e-mail wiadomość z zaproszeniem na konkretne kursy. Wtedy obowiązuje zasada, kto pierwszy, ten lepszy. Jak najszybciej trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy z wiadomości. Potem następuje krótka rozmowa telefoniczna, w czasie której sprawdzamy poziom językowy osób, które zapisały się na kurs i przydzielamy do odpowiedniej grupy. Nasze zajęcia ruszają zazwyczaj w styczniu, kwietniu i wrześniu, ale czasem mamy też dodatkowe kursy. Grupy dzielimy na słowiańsko- i niesłowiańskojęzyczne.
Zapisy przez formularz: MIP KONSULTACJE
można też zapisać się mailowo, należy opisać krótko swoją sprawę i podaćdane, abyśmy mogli się skontaktować: konsultacje@migrant.poznan.pl
albo zadzwonić +48 503 979 758 w godzinach otwarcia biura (poniedziałek-czwartek 9:00 – 20:00; piątek 9:00 – 18:00).
W MIPie mówimy po polsku, ukraińsku, angielsku i rosyjsku.
NIE. Osoby slowianskojezyczne uczą się bowiem polskiego znacznie szybciej i łatwiej. Taka nauka nie byłaby satysfakcjonująca dla żadnej stron.
Adres naszej siedziby to al. Marcinkowskiego 11, 61-827 Poznań
office@migrant.poznan.pl
+48 503 979 758
67 2030 0045 1110 0000 0284 6140
Tytuł: Darowizna na cele statutowe
IBAN
PL67203000451110000002846140
SWIFT/BIC: PPABPLPKXXX