Zorientuj się w (Wielko)polsce. - MIP - Migrant Info Point
Projekt „Zorientuj się w (Wielko)polsce. Wiedza i umiejętności na rzecz wzajemnej integracji”.
Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Ostatnie aktualności

Spotkanie zamykające Młodzieżowy Klub Językowy

Dzieje się w MIPZorientuj się w (Wielko)polsce. Spotkanie zamykające Młodzieżowy Klub Językowy
30 stycznia 2023

Wspaniałe jest spotykanie nowych ludzi! A jeszcze wspanialsze jest to, że niektórzy z nich z czasem okazują się ważną częścią naszego życia. Wtedy nie chcemy, by z niego zniknęli. Staramy się zatrzymać ich przy sobie, poświęcamy swój czas na myślenie o nich, zabiegamy o ich uwagę. Chcemy, by czuli, że nam na nich zależy. To w wielkim skrócie nasza historia spotkań z dziewczynami i chłopakami z Młodzieżowego Klubu Językowego.  

Być może pamiętacie, że przygoda ta zaczęła się Letnią Labą i kursami języka polskiego. Nie chcieliśmy po wakacjach spuścić tej młodzieży z oczu. Z takiej potrzeby powstał Młodzieżowy Klub Językowy, który oferował raz w tygodniu spotkania z językiem polskim, lokalną kulturą i relaksacją. Zawsze byliśmy ciekawi, co nowego słychać u dziewczyn i chłopaków, jak radzą sobie w szkole, jak układają swoje losy w tych jakże niespodziewanych okolicznościach. Widzieliśmy ich roześmianych i zmartwionych, ciekawych naszego miasta i zmęczonych wszystkim, co nowe, otwartych na dzielenie się doświadczeniami i po prostu tęskniących. Cieszyliśmy się razem z nimi, staraliśmy się dodawać otuchy i z nadzieją przyglądaliśmy temu, jak coraz lepiej sobie radzą (nie tylko z językiem).  

W sobotę odbyło się spotkanie zamykające tę formę naszej działalności. Najpierw spędziliśmy czas w niesamowitych wnętrzach Centrum Szyfrów Enigma (dziękujemy za możliwość bezpłatnego zwiedzania). Następnie zrealizowaliśmy podsumowującą sesję w gościnnych murach Centrum Kultury Zamek.  

Ale to nie tak, że żegnamy się na zawsze. Część osób kontynuuje z nami naukę języka polskiego na kolejnym kursie. Część młodzieży zaangażowała się w MIP-owe aktywności realizowane w ramach innych działań. Więc z jednej strony czujemy smutek – zupełnie naturalny w sytuacji, gdy coś się kończy, z drugiej zaś – z nadzieją mówimy: To wielka rzecz, że mogliśmy Was poznać.

Dzięki za te cudne, wspólne chwile i… do zobaczenia! 

Więcej zdjęć: https://www.instagram.com/p/CoC-3XJIn6v/?igshid=YmMyMTA2M2Y= 

Działanie realizowane w ramach projektu „Zorientuj się w (Wielko)polsce. Wiedza i umiejętności na rzecz wzajemnej integracji”.
Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Godziny otwarcia biura MIP:

poniedziałek 9:00 – 20:00

wtorek 9:00 – 20:00

środa 9:00 – 20:00

czwartek – 9:00 – 20:00

piątek –  9:00 – 18:00

Adres: Półwiejska 17/27, 61-885 Poznań

 

Jeśli szukają Państwo wsparcia, prosimy o kontakt w celu umówienia wizyty.

najlepiej wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://forms.office.com/e/hck28cJa24

można też napisać mail, należy opisać krótko swoją sprawę i podać
swoje dane, abyśmy mogli się skontaktować: konsultacje@migrant.poznan.pl

albo zadzwonić +48 503 979 758 w godzinach otwarcia biura.

 

W sprawach innych niż konsultacyjne prosimy o kontakt do biura MIP:  office@migrant.poznan.pl

Jak wspierać MIP – ulotka