Informacja i wsparcie dla cudzoziemców w Poznaniu

Ostatnie aktualności

Praca – Specjalistka/Specjalista ds. lokalnych inicjatyw integracyjnych

Praca Praca – Specjalistka/Specjalista ds. lokalnych inicjatyw integracyjnych
23 listopada 2021

Poszukujemy osoby do pracy na stanowisku:

Specjalistka/Specjalista ds. lokalnych inicjatyw integracyjnych

Praca w środowisku międzynarodowym, na rzecz integracji mieszkańców i mieszkanek z doświadczeniem migracji.

– mówisz biegle w języku rosyjskim?

– chcesz organizować wydarzenia z myślą o potrzebach migrantek/migrantów (dla dzieci, dla kobiet, dla osób starszych)?

– jesteś komunikatywna/y i łatwo nawiązujesz kontakt z ludźmi?

To oznacza, że szukamy właśnie Ciebie!

Wymagania:

– bardzo dobra znajomość j. rosyjskiego, znajomość j. polskiego na poziomie co najmniej komunikatywnym. Znajomość języka ukraińskiego, białoruskiego lub angielskiego będzie dodatkowym atutem.

– komunikatywność, otwartość

– dyspozycyjność popołudniami i w wybrane weekendy

 Obowiązki:

– planowanie i realizacja wydarzeń w ramach MIP

– współpraca z wolontariuszami/wolontariuszkami, angażowanie ich w działania MIPu

– współpraca z instytucjami/organizacjami w celu poszerzenia oferty działań prowadzonych przez MIP

– promocja organizowanych wydarzeń, w tym poprzez media społecznościowe

– kompleksowa opieka nad inicjatywami integracyjnymi prowadzonymi w ramach MIP

– tłumaczenia

– współpraca z zespołem Migrant Info Point oraz innymi osobami z którymi podejmowane są działania w ramach Migrant Info Point

– inicjowanie nowych projektów

Praca zakłada realizację zadań częściowo w siedzibie MIP, a częściowo poza nią. Inicjatywy w ramach MIP odbywają się popołudniami i czasami w weekendy.

Praca w oparciu o umowę zlecenia  w wymiarze 40 godz. / miesiąc, do końca września 2022 – z możliwością kontynuacji współpracy w zależności od nowych projektów.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV oraz propozycji aktywności do realizacji w ramach współpracy (w dowolnej formie).

Dokumenty prosimy przesyłać na adres: anna@migrant.poznan.pl do dnia 1 grudnia (środa) 2021 do godziny 15:00. Oferty które wpłyną w późniejszym terminie nie będą brane pod uwagę.

Kolejnym etapem rekrutacji będzie rozmowa kwalifikacyjna, do której zaproszenie otrzymają wybrani kandydaci/kandydatki.

Godziny otwarcia biura MIP:

poniedziałek – środa 14:00 – 20:00,
czwartek – piątek 9:00 -15:00

Adres: Półwiejska 17/27, 61-885 Poznań

Jeśli szukają Państwo wsparcia, prosimy o kontakt w celu umówienia wizyty.