Zorientuj się w (Wielko)polsce. - MIP - Migrant Info Point
Projekt „Zorientuj się w (Wielko)polsce. Wiedza i umiejętności na rzecz wzajemnej integracji”.
Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Ostatnie aktualności

Mentoring migrantów i migrantek – Przewodnik dla organizacji

Zorientuj się w (Wielko)polsce. Mentoring migrantów i migrantek – Przewodnik dla organizacji
09 marca 2023

W roku 2022 w MIP prowadziliśmy aż 3 programy mentoringowe: dla osób dorosłych, dla seniorów oraz mentoring szkolny. Chcemy podzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą na temat mentoringu w tych trzech grupach.

Mentoring to pewien rodzaj profesjonalnej przyjaźni. Ma ona charakter nieformalny i nieodpłatny, działa na zasadzie relacji 1 na 1 pomiędzy Mentorem/Mentorką a Mentee. Mentor na zasadach wolontariatu wspieradzieli się doświadczeniem i pomaga Mentee odnaleźć się w nowej dla Mentee rzeczywistości. Mentee – to migrant/migrantka, chcąca nawiązać nowe znajomości, podszkolić język czy po prostu znaleźć przyjazną twarz w nowym miejscu.

Na podstawie realizowanych działań przygotowaliśmy publikację, która będzie pomocna organizacjom/instytucjom, które chciałaby wdrażać mentoring w swoich społecznościach lokalnych.

Publikacja ta zawiera wskazówki dotyczące organizacji programów mentoringowych, sposobów na znalezienie mentorów i mentee, jak również na budowanie relacji pomiędzy nimi. W publikacji znajdują się również przykłady praktyczne, które pokazują, jak projekt Mentoring został zrealizowany w różnych społecznościach.

Jeśli jesteś zainteresowany/a rozwijaniem działań mentoringowych w swojej społeczności lokalnej, to publikacja ta na pewno będzie dla Ciebie wartościowa. Możesz nauczyć się, jak przeprowadzać skuteczne szkolenia dla mentorów i mentee, jak mierzyć skuteczność programu, jak również jak promować projekt w swojej społeczności.

Mentoring to wspaniałe narzędzie dla każdego, kto chce pomóc migrantom/migrantkom stać się prawdziwą częścią społeczności lokalnej.

Zacznij działać już teraz!

Mentoring migrantów i migrantek Przewodnik dla organizacji

Posłowie – Program Mentoring w szkołach

Działanie realizowane w ramach projektu „Zorientuj się w (Wielko)polsce. Wiedza i umiejętności na rzecz wzajemnej integracji”. Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny
#AktywniObywatele

Godziny otwarcia biura MIP:

poniedziałek 9:00 – 20:00

wtorek 9:00 – 20:00

środa 9:00 – 20:00

czwartek – 9:00 – 20:00

piątek –  9:00 – 18:00

Adres: Półwiejska 17/27, 61-885 Poznań

 

Jeśli szukają Państwo wsparcia, prosimy o kontakt w celu umówienia wizyty.

najlepiej wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://forms.office.com/e/hck28cJa24

można też napisać mail, należy opisać krótko swoją sprawę i podać
swoje dane, abyśmy mogli się skontaktować: konsultacje@migrant.poznan.pl

albo zadzwonić +48 503 979 758 w godzinach otwarcia biura.

 

W sprawach innych niż konsultacyjne prosimy o kontakt do biura MIP:  office@migrant.poznan.pl

Jak wspierać MIP – ulotka