Informacja i wsparcie dla cudzoziemców w Poznaniu

Ostatnie aktualności

List skierowany do rodziców dzieci uczących się w polskich szkołach

Edukacja List skierowany do rodziców dzieci uczących się w polskich szkołach
11 maja 2022

Twoje dziecko nie ma motywacji, nie chce chodzić do polskiej szkoły? Przeczytaj ten list, skierowany do rodziców dzieci uczących się w polskich szkołach.

Szkoła jest WAŻNA, niezależnie od tego, w jakim jesteśmy kraju.

Dotarły do nas słuchy, że dzieci, które od niedawna chodzą do polskiej szkoły, nie mają motywacji do nauki, nie chcą chodzić do szkoły. Jeśli masz taki problem – ten list jest dla Ciebie rodzicu.

List do rodziców

Письмо родителям

Лист для батьків

——–

Drogi Rodzicu!


W polskiej szkole obowiązują pewne zasady szkoła, WSPÓLNIE z rodzicami uczniów pełni ważne funkcje edukacyjne, wychowawcze i społeczne.
Obowiązkiem rodziców jest pilnować, żeby dziecko uczestniczyło w zajęciach szkolnych, niezależnie od tego czy rodzina planuje zostać w Polsce czy nie. Szkoła jest zawsze WAŻNA, w każdym państwie. Warto skorzystać z szansy obcowania dziecka w nowym kraju, w nowym otoczeniu, z nowym językiem, w nowej kulturze i rówieśnikami. Kontakt z innymi dziećmi jest niezbędny do ich prawidłowego rozwoju społecznego.Szkoła dla Waszych dzieci to nie tylko nauka, to również międzynarodowe doświadczenie dziecka, nauka nowego języka i rozwijanie kompetencji komunikacji międzykulturowej. To budowanie od najmłodszych lat pewności siebie i sukcesów w przyszłości. Dlatego:


Doceniajcie i szanujcie nauczycieli, którzy każdego dnia wkładają wiele wysiłku, by dzieci czuły się dobrze i bezpiecznie.

Pilnujcie, żeby Wasze dziecko idąc do szkoły miało ze sobą książki, zeszyty, ołówki, długopisy, strój sportowy, aby było przygotowane do zajęć wpływa to na wizerunek dziecka i jego pewność siebie.

Pamiętajcie, że w szkole oceny są potrzebne, zwłaszcza jeśli dziecko ma otrzymać świadectwo ukończenia klasy lub szkoły.

Przypominajcie Waszym pociechom o odrabianiu zadań domowych, wykonywaniu dodatkowych prac, które mogą być ocenione. Wiele szkół ocenia starania ucznia, nawet jeśli dziecko nie zna dobrze języka polskiego.

Okazujcie Waszym dzieciom zrozumienie, dawajcie odpowiednie wsparcie, przytulajcie, mówcie im, że są dla Was ważne jest im to potrzebne również do pomyślnej adaptacji szkolnej.

Pamiętajcie, że każde dziecko robi wszystko najlepiej jak potrafi, stara się ze wszystkich sił, czasem tylko potrzebuje dodatkowej uwagi.

Motywujcie go do działania i uczestnictwa w zajęciach szkolnych, aby umocnić jego pasję do uczenia się w każdej sytuacji i miejscu.Zespół MIGRANT INFO POINT

Godziny otwarcia biura MIP:

poniedziałek, wtorek, środa i czwartek –> 9:00 – 20:00

piątek –>  9:00 – 18:00

 

Adres: Półwiejska 17/27, 61-885 Poznań

Jeśli szukają Państwo wsparcia, prosimy o kontakt w celu umówienia wizyty.

najlepiej wypełnić formularz zgłoszeniowy:
https://forms.gle/PPHw24LyS5y45jAHA

można też napisać mail, należy opisać krótko swoją sprawę i podać
swoje dane, abyśmy mogli się skontaktować: office@migrant.poznan.pl

albo zadzwonić +48 503 979 758 w godzinach otwarcia biura.

 

Formularz Kliknij i zapisz się na kurs językowy

Zobacz naszą ulotkępdf

Jak wspierać MIP – ulotka