Jak wygląda konsultacja w Migrant Point?

Jak się umówić?
Na spotkanie umów się telefonicznie lub mailowo. Staramy się przyjmować wszystkich punktualnie, ale może się zdarzyć, że na spotkanie trzeba chwilę poczekać. Przed konsultacją przygotuj dokumenty związane ze sprawą, z jaką się do nas zgłaszasz – najlepiej wszystkie, do jakich masz dostęp. Nie musisz ich drukować – wystarcza online, na telefonie czy komputerze. Możesz też spisać swoje pytania, żeby o niczym nie zapomnieć.

Przebieg konsultacji
Po przyjściu do biura MIP dostaniesz do wypełnienia oświadczenie/deklarację, która umożliwia Twój udział w konsultacji. Zabierz ze sobą dokument tożsamości – paszport lub kartę pobytu. Następnie zostaniesz zaproszony/a do osobnego pokoju i poproszony/a o opowiedzenie o swojej sytuacji i o wątpliwościach, z którymi się zgłosiłeś/łaś. Nasi konsultanci będą też zadawać dodatkowe pytania. Robią to, żeby upewnić się, że dobrze rozumieją Twoją sytuację i znają wszystkie szczegóły, po to by jak najlepiej ci doradzić i pomóc poszukać najlepszego rozwiązania.

Czas trwania konsultacji:
Konsultacje trwają około 45 minut. Jeżeli Twoja sprawa wymaga więcej uwagi, postaramy się spędzić z Tobą tyle czasu, ile to potrzebne. Jednak ze względu na nasz grafik i inne spotkanie, może zdarzyć się, że zostaniesz poproszony/a o przyjście ponownie, w innym terminie. W niektórych przypadkach, możemy skierować Cię też do naszej prawniczki – zaproponujemy wtedy najbliższy możliwy termin spotkania. Po konsultacji możesz wypełnić ankietę ewaluacyjną – bardzo nam to pomaga w organizacji dalszej pracy.