Wersja językowa

Jak znaleźć MIP w Poznaniu?

Macie umówioną konsultację czy wizytę u prawnika w MIP? Idziecie do nas na piknik czy kursy polskiego? Teraz zostaje najłatwiejsze – trafić do nas, do MIP. Dla ułatwienia sprawy podpowiemy, że znajdujemy się w ścisłym centrum Poznania i na pewno nie przeoczycie nas. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie patrzeć.

Czy wiecie gdzie w Poznaniu mieści się Akademia Muzyczna, park Mickiewicza ze słynną fontanną „przed operą” oraz plac Mickiewicza z pomnikiem wieszcza? Jeśli nie, to na pewno, jesteśmy przekonani, że wiecie gdzie znajduje się Zamek. Prawda, że tak? No właśnie i to będąc już tutaj można powiedzieć, że do nas macie po sąsiedzku. Od Centrum Kultury Zamek dzieli MIP tylko (!) 50 m.

Jeśli jednak nie jesteście tak blisko, to polecamy korzystać z kilku ułatwień.

Po pierwsze, komunikacja miejska. Najprostszym i najwygodniejszym sposobem korzystania ze środków miejskiego transportu jest założenie Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej zwanej PEKĄ. Więcej informacji w naszej broszurze.

ZTM wprowadził liczne udogodnienia, jednym z podstawowych atutów jest to, iż płacimy nie za czas, jaki spędzamy w tramwaju, ale za ilość przejechanych przystanków. Umożliwia to utworzona na karcie PEKA tPortmonetka, czyli swoistego rodzaju konto, które możemy doładować przez Internet lub w biletomatach, taką kwotą, jaką chcemy i dzięki której możemy opłacić zarówno przejazd komunikacją miejską, jak i opłacić parking samochodowy. Jest kilka przystanków, które znajdują się blisko naszej siedziby, najbliżej jest przystanek Gwarna, na który dostaniecie się liniami 231, 248, 3,4,8,17 oraz przystanek Zamek na którym zatrzymują się m.in. linie 51, 63, 68, 5, 9, 13, 16. Nie można zapominać oczywiście o Rondzie Kaponiera, które jest „centrum” komunikacyjnym Poznania, a z niego do nas już kilka, no może kilkanaście kroków.  Innym rozwiązaniem są rowery miejskie, o czym znajdziecie więcej informacji w broszurze (link).

Czasami jest do nas tak blisko, że nie warto jechać, a po prostu iść.

Z Dworca Głównego w Poznaniu możecie do nas dojść w 15 minut, idąc ulicą Dworcową w kierunku Zamku. Podobnie z Ronda Kaponiery, jest ono tak blisko, że zajmie Wam to tylko 7 minut.

Polecamy korzystanie także z serwisów, które ułatwią Wam odnalezienie w Poznaniu nas, ale też każdego innego miejsca:

Jakdojade.pl
Zumi
Google Maps

 

 

Zobacz inne aktualności

Na zdjęciu: Sharon S.N. Wu - Ambasador Tajwanu, Jacek Jaśkowiak - Prezydent Miasta Poznania, Iwona Matuszczak-Szulc - Dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej, Prezeska Migrant Info Point Izabela Czerniejewska oraz Członkini Zarządu Karolina Sydow. Zdjęcie wykonane pod siedzibą Migrant Info Point. Przedstawicielki MIP witają gości.
Wizyta przedstawicieli władz Miasta Poznania oraz ambasady Tajwanu w siedzibie MIP
Z radością podejmujemy różnych gości w progach MIP! Dzisiaj odwiedzili nas Pani Sharon S.N. Wu - Ambasador Tajwanu, Pan Jacek Jaśkowiak - Prezydent Miasta Poznania oraz Pani Iwo...
Bezpłatny kurs języka polskiego A0 dla młodzieży
Zapraszamy na bezpłatny kurs języka polskiego od PODSTAW (poziom A0) dla młodzieży słowiańskojęzycznej w wieku 15-17 lat (wyłącznie osoby urodzone w latach 2006 (miesiące VIII-XII)...
Kurs języka polskiego dla seniorów
W Migrant Info Point odbywa się kurs języka polskiego dla seniorów. Przy herbacie, w miłej atmosferze rozmawiamy po polsku – czasem o robieniu zakupów, czasem o wnukach. Niektóre t...

Konsultacja

Zapoznałam/em się z klauzulą RODO i przyjmuje do wiadomości/I have read the GDPR clause and acknowledge the following/Я ознайомився з положенням РОДО і підтверджую/Я ознакомился с положением о РОДО и признаю, что

Imię/Имя/Name/Ім’я *
Nazwisko/Фамилия/Surname/Прізвище *
Adres e-mail/электронная почта/E-mail/Електронна пошта *
Telefon/контактный телефон/Phone number/Контактний телефон *
Kraj pochodzenia/откуда Вы (страна )/country of origin/ Країна походження *
Preferowany język/предпочитаемый язык/prefered language/Вибір мови
Sprawa jest związana z/Ваш вопрос связан с/Your question is about/ Ваше питання пов’язане
Komentarz/Коментарий/Comments/Коментар
Skąd dowiedziałaś(łeś) się o MIP? Как вы узнали о MIP? How did you find out about MIP? Як ви дізналися про MIP?
Skip to content