Informacja i wsparcie dla cudzoziemców w Poznaniu

Ostatnie aktualności

Praca: Asystent/ka integracji społecznej MIP

Praca Praca: Asystent/ka integracji społecznej MIP
29 lipca 2020

Poszukujemy osoby do pracy na stanowisko:

Asystent/ka integracji społecznej MIP

Praca w środowisku międzynarodowym, na rzecz integracji nowych, cudzoziemskich mieszkańców
i mieszkanek ze społecznością lokalną.

– chcesz się dowiedzieć jak wygląda praca projektowa w praktyce?

– masz pomysły na własne inicjatywy/projekty?

– chcesz się przyczynić do rozwoju społeczności lokalnej?

– jesteś otwarta/y na doświadczenia w środowisku międzynarodowym?

– jesteś komunikatywna/y i łatwo nawiązujesz kontakt z ludźmi?

To oznacza, że szukamy właśnie Ciebie!

Wymagania:

– bardzo dobra znajomość j. polskiego oraz przynajmniej jednego języka obcego – j.angielskiego, j. ukraińskiego lub j. rosyjskiego

– komunikatywność, otwartość

– dyspozycyjność popołudniami i w wybrane weekendy

 Obowiązki:

– asystowanie i wsparcie cudzoziemców/mek przy realizacji własnych inicjatyw integracyjnych

– udzielanie konsultacji dotyczących oferty integracyjnej w MIP

– pomoc w recepcji MIP

– angażowanie cudzoziemców w inicjatywy społeczne, w tym poprzez media społecznościowe

– kompleksowa opieka nad inicjatywami integracyjnymi prowadzonymi w ramach MIP

– tłumaczenia

– wyszukiwanie, aplikowanie o nowe projekty

– współpraca z zespołem Migrant Info Point oraz innymi osobami z którymi podejmowane są działania
w ramach Migrant Info Point

Praca zakłada realizację zadań częściowo w siedzibie MIP, a częściowo poza nią. Inicjatywy w ramach MIP odbywają się popołudniami i czasami w weekendy.

Praca w oparciu o umowę zlecenia  w wymiarze 80 godz. / miesiąc, na czas od września 2020 roku do końca grudnia 2020 – kontynuacja współpracy w zależności od nowych projektów.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV oraz krótkiego listu motywacyjnego. Dokumenty prosimy przesyłać na adres:anna@migrant.poznan.pl do dnia 7 sierpnia (piątek) 2020 do godziny 12:00

Z wybranymi osobami skontaktujemy się w celu zaproszenia do kolejnych etapów rekrutacji. Spotkania odbędą się w okresie 10-12 sierpnia.

MAMY NOWĄ SIEDZIBĘ

ul. Półwiejska 17/27

Poznań

Przed wizytą prosimy o zapoznanie się z ograniczeniami w funkcjonowaniu Migrant Info Point związanymi z COVID-19: LINK.

Od sierpnia zapraszamy w godzinach:

Poniedziałek, wtorek, środa 14:00 – 20:00,

Czwartek i piątek  9:00 – 15:00.

Wszystkie wizyty wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym/mailowym umówieniu.

Opisz krótko swoją sprawę i podaj nam swoje dane, abyśmy mogli się z
Tobą skontaktować na adres office@migrant.poznan.pl

Zadzwoń do nas! Wprowadziliśmy nowe numery kontaktowe:

+48 503 979 758 (polski, rosyjski, angielski)
Poniedziałek 12:00 – 18:00
Wtorek, środa 14:00 – 20:00
Czwartek 10:00 – 16:00

+48 733 432 397 (polski, angielski)

+48 574 715 005 (polski, ukraiński, rosyjski)

Poniedziałek 14:00 – 20:00

+48 796 522 506 (polski, ukraiński, rosyjski)

Formularz Kliknij i zapisz się na kurs językowy

Zobacz naszą ulotkępdf

Jak wspierać MIP – ulotka