Informacja i wsparcie dla cudzoziemców w Poznaniu

Ostatnie aktualności

Ochrona zdrowia w Polsce – przewodnik dla migrantów i migrantek

Informacja i wsparcie Ochrona zdrowia w Polsce – przewodnik dla migrantów i migrantek
20 stycznia 2021

Rok 2020 pokazał nam, że musimy dbać o nasze zdrowie bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. Pandemia, obostrzenia w placówkach medycznych, a także utrudniony dostęp do wizyt lekarskich spowodowały ogromne problemy dla wszystkich pacjentów – niezależnie od ich wieku i dolegliwości. Ochrona zdrowia nie jest zazwyczaj pierwszym obszarem, w którym migranci i migrantki szukają pomocy, ale w obecnej sytuacji jest równie ważna, jak sprawy związane z legalizacją pobytu czy pracy.

Dlatego oddajemy w Państwa ręce broszurę przedstawiającą kompleksowy opis instytucji i pojęć dotyczących usług medycznych dostępnych w Polsce. Wyjaśniamy m.in., co oznaczają skróty NFZ, ZUS, SOR, przedstawiamy rodzaje ubezpieczeń, opisujemy zakres obowiązków lekarza rodzinnego
i kalendarz szczepień, a także omawiamy, jak przebiega ginekologiczna opieka nad kobietą ciężarną. Broszura powstała o środki pozyskane z konkursu grantowego realizowanego przez Amica S.A. – serdecznie dziękujemy!

Chcielibyśmy odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania związane z ochroną zdrowia, przewodnik jest więc równocześnie zapowiedzią webinaru o usługach medycznych w Polsce. Więcej informacji niebawem, a w międzyczasie zapraszamy do lektury! Ochrona zdrowia_PL

MIP działa on-line do odwołania!
Nie ma nas w biurze, ale działamy dla Państwa TYLKO zdalnie!

Jeśli szukają Państwo wsparcia prosimy o kontakt:

najlepiej wypełnić formularz zgłoszeniowy:
https://forms.gle/PPHw24LyS5y45jAHA

można też napisać mail, należy opisać krótko swoją sprawę i podać
swoje dane, abyśmy mogli się skontaktować: office@migrant.poznan.pl

albo zadzwonić +48 503 979 758 w godzinach otwarcia biura:

poniedziałek – środa 14:00 – 20:00,
czwartek – piątek 9:00 -15:00

 

Licząc na Państwa wyrozumiałość dokładamy wszelkich starań, aby zmiana formatu naszych usług nie wpływała na jakość naszych konsultacji.

Formularz Kliknij i zapisz się na kurs językowy

Zobacz naszą ulotkępdf

Jak wspierać MIP – ulotka